Zrównoważony rozwój. Z czystym sumieniem

Zrównoważony rozwój to - według nas - coś więcej niż tylko ochrona środowiska. Oznacza ona dla nas uważne podejście do potrzeb rynków i naszych klientów. Z tego powodu, poza ekologią, główną rolę odgrywają dla nas także aspekty ekonomiczne i kwestie o znaczeniu społecznym.

Nasza maksyma greenline oznacza przyszłościowe myślenie, tworzenie wartości rynkowych, a dla naszych klientów - nadzwyczajnych szans na rynku: wpływ na zrównoważony rozwój wywierają bowiem energooszczędne systemy okienne, bezołowiowe stabilizatory oraz inteligentne koncepcje recyclingu.

Nasze produkty spełniają wymagania izolacyjności termicznej, a tym związanej z nią wydajności energetycznej. Wyróżnia je pozytywny bilans dwutlenku węgla i wyważony stosunek ceny do wydajności przy równoczesnej wysokiej trwałości. Dzięki temu z nadwyżką spełniają one funkcjonalne wymagania rynkowe producentów okien, architektów, deweloperów i konsumentów.

Już od około dziesięciu lat produkujemy profile z tworzyw sztucznych na bazie bezołowiowych stabilizatorów cynkowo-wapiennych. Od roku 2004 całkowicie wyeliminowaliśmy ołów w systemach wszystkich naszych marek.

Świadomie wykorzystujemy w produkcji profili materiał pochodzący w recyclingu. Nasze specyficzne know-how pozwala na produkowanie jeszcze lepszych produktów i jest synonimem oszczędnego gospodarowania surowcami i odpowiedzialnego działania. Zawarty w profilu materiał pochodzący z recyclingu powoduje przeciętnie o 90% mniejszą emisję gazów cieplarnianych w porównaniu z konwencjonalnym tworzywem sztucznym.

Firma nasza - jako założyciel ogólnoniemieckiej inicjatywy na rzecz recyklingu - gwarantuje ponowne wykorzystanie starych okien z tworzywa sztucznego w zamkniętym obiegu.

Aby jeszcze bardziej zoptymalizować wartość okna, najnowsze generacje produktów są opracowywane przez naszych inżynierów przy mniejszych nakładach materiałowych i równocześnie polepszonych właściwościach technicznych.

Inteligentne systemy komorowe i znakomite właściwości statyczne gwarantują z jednej strony oszczędne gospodarowanie surowcami, a z drugiej strony prowadzą do powstawania nadzwyczajnie konkurencyjnych produktów.

Profine Group jest świadoma swojej roli rynkowego lidera i aktywnie wdraża różne aspekty globalnego trendu zrównoważonego rozwoju.

Naszym celem jest bowiem dostarczenie naszym partnerom i ich klientom ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań systemowych, na które można się bez wahania zdecydować. Rozsądnie i odpowiedzialnie – z czystym sumieniem.

 http://www.profine.pl/ecomaXL/get_blob.php?name=rewido.gif                    http://www.profine.pl/ecomaXL/get_blob.php?name=green_logo.jpg

 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z  nami!

Profine Polska sp. z o. o.
ul. Strachowicka 40
54-512 Wrocław

Telefon: +48 71 347 11 60
Fax: +48 71 354 71 62
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.