Profine tworzy przyszłość okien PCV. Grupa łączy z sukcesem doświadczenie, know-how, kreatywność oraz innowacyjność swoich marek KNIPPING, KBE, KÖMMERLING i TROCAL.

Obecnie prowadzone przez profine badania w zakresie innowacyjności koncentrują się na następujących, centralnych obszarach technologii okiennej:

§  technika wentylacji okiennej

§  technologia klejenia

§  wydajność energetyczna

§  możliwości kształtowania powierzchni

Technika wentylacji okiennej

Profine - jako pionier techniki wentylacji okiennej - oferuje od lat rozwiązania w zakresie „zdrowego klimatu” naszego mieszkania, dostosowane do systemów okiennych KBE, KÖMMERLING i TROCAL i spełniające najnowsze wymagania techniczne. Aktualnie koncentrujemy się na następujących innowacjach w zakresie techniki wentylacji:

PremiVent

Profine – dzięki wprowadzeniu systemu PremiVent - oferuje po raz pierwszy możliwość wysokowydajnej rekuperacji ciepła, optymalnie dostosowanej do systemów profili marek KBE, Kömmerling i Trocal. Innowacja ta została opracowana w kooperacji z Zehnder Group, europejskim liderem na rynku komfortowych systemów wentylacyjnych.

PremiVent to wydajna i ekonomiczna alternatywa, zwłaszcza w przypadku modernizacji. Decentralnie na oknie zamontowany system reguluje klimat pomieszczenia, zapobiega występowaniu grzyba i redukuje zużycie energii, umożliwiając rekuperację nawet 80% ciepła. Centralnym elementem PremiVent jest innowacyjny wymiennik entalpiczny.

W ogłoszonym przez organizację wspierającą renowację starego budownictwa BAKA e.V. (Bundesarbeitskreis Altbauerneuerung - BAKA e.V.) konkursie „Produkt innowacyjny 2011” PremiVent był jednym z nagrodzonych systemów. Przyznanie nagrody odbyło się w styczniu 2011 pod patronatem niemieckiego ministra transportu Petera Ramsauera przy okazji targów budowlanych BAU w Monachium.

Technologia klejenia

Klejenie w systemach standardowych

W oparciu o nowe dyrektywy RAL po raz pierwszy możliwa jest kontrola, ocena i homologacja kompletnego systemu klejenia. Z uwagi na ten fakt firma profine poszerzyła możliwości wykonywania połączeń klejonych w różnych miejscach i z zastosowaniem alternatywnych klejów wzgl. taśm z klejem. Profine oferuje tym samym swoim klientom przebadany system modułowy do stosowania technologii klejenia w systemach standardowych.

W przekazanych do dopuszczających badań dla RAL próbkach profine skupia się na systemach premium o głębokości zabudowy 88 mm oraz na standardowych systemach 70 mm marek KBE, KÖMMERLING i TROCAL. W odniesieniu do pozycji klejenia na pierwszym planie znajdują się rozwiązania w zakresie klejenia wrębu, klejenia krawędzi szyby oraz klejenia w poz. 1.

System GlassWin

Profine umożliwia już od kilku lat - dzięki systemowi GlassWin - klejenie profili z PCW w technologii Structural Glazing. Szyby i profile PCW sklejane są tu, podobnie jak w przypadku przemysłu samochodowego, za pomocą specjalnego kleju silikonowego. Gwarantuje to znacznie lepszą statykę elementów i oferuje zupełnie nowe możliwości architektoniczne. Możliwe jest np. stosowanie szyb z bardzo wąskimi profilami okiennymi dla optycznej poprawy estetyki budynku.

Wydajność energetyczna

Firma profine jest również liderem w zakresie systemów o wysokiej wydajności energetycznej. Dzięki innowacyjnym systemom 88 mm (marek KBE, KÖMMERLING i TROCAL) możliwe są rozwiązania, zapewniające zarówno większą atrakcyjność architektoniczną, jak i wyraźne korzyści funkcjonalne.

Do głównych cech systemów profili o 88 mm głębokości zabudowy należą: technologia 6-komorowa, niskie szerokości widoczne i wyjątkowe właściwości termoizolacyjne. Już w wersji standardowej systemy 88 mm posiadają współczynnik przenikania ciepła Uf do 1,0 W/(m2/K), a w swoim rozbudowanym wariancie z wypełnieniami termoizolacyjnymi spełniają wymogi dla domów pasywnych.

System 88 mm marki KBE jest zdobywcą nagrody „SolVin Award for PVC Innovation“ w kategorii Recycling 2010. Do zdobycia tej nagrody w istotny sposób przyczyniły się zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne właściwości systemu. Profile KBE 88mm produkowane są nawet w 50% z materiału pochodzącego w recyclingu. W specjalnym, przeznaczonym do domu pasywnego wariancie z połączeniem klejonym we wrębie charakteryzuje się nadzwyczajnym współczynnikiem Uf, wynoszącym 0,79 W/(m2K). Dzięki inteligentnej kombinacji rdzeni izolacyjnych, wypełnień termicznych, systemów uszczelek, technologii klejenia oraz opcjonalnej uszczelki środkowej system można rozbudowywać, aż do wariantu przeznaczonego do domu pasywnego.

Szeroka paleta dekorów

Profine oferuje szeroką paletę 44 folii, imitujących drewno oraz w kolorach uni o strukturze gładkiej bądź wytłaczanej. Dzięki dostępności czterech folii o optyce szczotkowanego metalu profine Group poszerzył w roku 2011 swój program dekorów dla systemów 88mm we wszystkich trzech markach. Najwyższą jakość koloru gwarantuje najnowsza technologia produkcji folii, gdzie w wieloetapowym procesie nanoszone są pigmenty metaliczne. Ponadto, nowe folie Metbrush wykonywane są w technologii „cool colors“. Ta innowacyjna technologia znacząco redukuje pobór ciepła przez oklejone profile, a tym samym poprawia ich stabilność kształtu oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Kombinacje aluminium-tworzywo sztuczne

Poza różnorodnymi rozwiązaniami ze standardowymi nakładkami aluminiowymi, profine łączy dzięki AluFusion w wyjątkowy sposób aluminium i tworzywo sztuczne. To unikatowe połączenie pozwala wykorzystać zalety obu materiałów tworząc efekt synergii. Każdy materiał oferuje to, co najlepsze: ciepło, dźwiękoszczelność i wysoką ekonomiczność tworzywa sztucznego, na zewnątrz estetykę i różnorodne możliwości kolorystyczne aluminium. Dzięki swoim nadzwyczajnym właściwościom statycznym AluFusion nadaje się szczególnie do bardzo dużych powierzchni okiennych.

Symbioza kolorów według Friedricha Ernsta v. Garniera

Postrzeganie budynków jako ważnego elementu otoczenia to dewiza renomowanego projektanta barw Friedricha Ernsta v. Garniera, który wspólnie z firmą profine opracował poradnik doboru kolorów okien do fasad budynków. Centrum Kompetencji profine we współpracy ze studiem von Garnier oferuje architektom i planistom kompleksowe doradztwo w zakresie całościowego kształtowania obiektów zgodnie z nowo opracowaną koncepcją kolorów.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z  nami!

Profine Polska sp. z o. o.
ul. Strachowicka 40
54-512 Wrocław

Telefon: +48 71 347 11 60
Fax: +48 71 354 71 62
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.