symbioza kolorow

Kolorystyka wywiera istotny wpływ w procesie projektowania fasad budynków. Knipping to wyjątkowe produkty pod względem jakości. Dzięki wysokogatunkowym okleinom oraz nowoczesnym procesom barwienia profili oraz nakładek aluminiowych możecie Państwo dokonać wyboru okien i drzwi z profili Knipping w niemalże nieograniczonej ofercie struktur powierzchni oraz kolorów. Dalej przedstawimy informacje które posłużą Państwu jako przewodnik podczas wyboru koloru okna przy uwzględnieniu aranżacji fasady.

Friedrich Ernst v.Garnier

Studio von Garnier cieszy się mianem przodującej w świecie firmy zajmującej się aranżacją kolorystyki fasad.

Kolekcja kolorów proponowana przez Knipping jest efektem współpracy projektantów studia von Garnier oraz techników Knipping. 

Friedrich Ernst von Garnier, filozof kolorów oraz twórca organicznej kolorystyki, przedstawia Państwu autorską Kolekcję kolorów von Garnier opracowaną dla firmy PROFINE. Nauka o kolorach von Garnier bazuje na przekonaniu, że w naturze nie dominuje bezbarwna monotonia. Kolory występują zawsze w różnorodnych odcieniach barw. Zgodnie z tym założeniem przy projektowaniu fasad oraz przy wyborze kolorów okien powinno się nawiązywać do sprawdzonych w naturze odcieni barw, tworząc harmonijny obraz całości.

Nagrody i wyróżnienia

  • Product Award w USA 1985
  • Internationaler Beton-Kunstpreis 1999
  • European Steel Design Award 1999
  • European Steel Design Award 2oo3
  • Deutscher Fassadenpreis 2oo3
  • Preis des Deutschen Dachdecker-Handwerks 2oo4
  • Luban Award w Chinach 2005
  • Wirtschaftsmedaille Rheinland-Pfalz 2oo5  

Przez lata wielokrotnie odznaczany złotymi medalami Ministra Federalnego Zagospodarowania Przestrzennego, Budownictwa i Urbanistyki w konkursie Przemysł w krajobrazie.

Budynkom posiadającym wyraziste - a także delikatniejsze - struktury okien należy przyporządkować lekkie akcenty, które wywodzą się z różnorodnych kombinacji kolorów, sąsiedztwa oraz z pozycji względem traktów ulicznych lub placów. Przyczyną niedopasowania kolorystyki sąsiadujących ze sobą budynków są najczęściej względy oszczędnościowe oraz instytucjonalne.  

Kompatybilnym dostosowaniem kolorystyki budynków i krajobrazu jest przykład z pikselami. Skala nasycenia barw może się zmieniać: opracowany przez von Garnier schemat w formie tzw. gwiazdy może być wykorzystany w projektowaniu różnorodnych budowli. Plastyka związków budowli z otoczeniem, rodzaj materiału budowlanego, cechy specyficzne projektu i inne czynniki określają dobór właściwych barw i odcieni całości architektonicznej. Ostateczny obraz kolorystyki wynika z dostosowania zrealizowanego projektu do jego indywidualnego otoczenia. Uważna analiza przykładów aranżacji przedstawionych na kolejnych stronach pozwala projektantom pogodzić kolorystykę budynku z jego otoczeniem, aby finalnie uzyskać efekt harmonii.

Wykorzystanie tworzyw sztucznych w produkcji okien zapewnia większą trwałość kolorowych powierzchni w porównaniu do tradycyjnych, naturalnych materiałów budowlanych.  

Knipping oferuje w sektorze okien i drzwi zaskakująco wiele możliwości aranżacji. Możecie Państwo je wykorzystywać w swoich budynkach, uzyskując niepowtarzalne, kreatywne rozwiązania.

Masz pytania? Skontaktuj się z  nami!

Profine Polska sp. z o. o.
ul. Strachowicka 40
54-512 Wrocław

Telefon: +48 71 347 11 60
Fax: +48 71 354 71 62
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.